12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK6       Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
LUOKKATULOS
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
 
 
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
4
Forsberg Kaj
Forsberg Joni
AnkUA
AnkUA
Ford Anglia45:38,1
 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
6
Valtaala Jari
Penttilä Pekka
AlavUA
AlavUA
Toyota Corolla39:23,7

Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
7
Mäkitalo Juha
Karhunen Jari
EPUA
EurUA
Alfa Romeo Giulia38:47,4
2
3
Sarasto Martti
Someroja Pasi
NHD
THU-TEAM
Ford Cortina GT39:25,1 37,737,7
3
1
Salminen Sakari
Salminen Helena
HRCF
HRCF
Ford Cortina GT41:17,1 2:29,71:52,0
4
2
Meronen Jyrki
Luoto Aarre
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Cortina GT41:27,7 2:40,310,6
 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
5
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant39:04,2
 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
16
Allinen Niko
Allinen Marko
KiuUA
KiuUA
Ford Escort 1300 GT37:00,2
2
12
Fonsell Petri
Haakanen Harri
THU-TEAM
TUA
Ford Escort 1300 GT37:20,1 19,919,9
3
10
Turtia Jari
Turtia Janne
KySUA
KySUA
Wartburg 35340:09,4 3:09,22:49,3
 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
14
Kortelahti Eero
Mälkönen Elisa
VeSa
LamUA
Sunbeam Avenger 1600 GT36:53,1
2
17
Loppi Kari
Mönkö Niina
UUA
UUA
Ford Cortina 1600 GT37:26,8 33,733,7
3
13
Holm Ilpo
Heinonen Mika
SaloUA
SaloUA
Ford Escort 160038:08,4 1:15,341,6
4
15
Frilander Mikko
Salonen Jani
TeisUA
EPUA
Sunbeam Avenger 1600 GT38:49,8 1:56,741,4

Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
11
Lindholm Bertil
Ritari Pentti
HRCF
HSTT
Volvo 16441:23,6

Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
22
Tiinus Risto
Töyry Tuomas
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Sunbeam Avenger43:04,7
2
23
Hakala Markku
Männistö Jari
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla44:02,7 58,058,0
 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
24
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Sunbeam Avenger 1600 GT44:50,2
 
Luokka 10, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, yli 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
25
Hållfast Keijo
Rask Ari
HRF
Toyota Starlet 1300 (KP61)37:59,9

Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
19
Jaatinen Matti
Kujanpää Jani
NHD
THU-TEAM
Volvo 24235:29,2
2
29
Sakselin Antero
Hautalahti Raimo
SomUA
AL-Myrskylä
Volvo 24236:06,6 37,437,4
3
30
Vuori Juhani
Vuori Jasu
HRCF
SomUA
Volvo 24236:14,8 45,68,2
4
26
Eerola Harri
Kuismanen Kirsi
AnkUA
AnkUA
Ford Escort RS 200036:15,8 46,61,0
5
27
Hartikka Reijo
Pura Roosa
KySUA
KySUA
Opel Kadett C Rallye 2.0E37:19,0 1:49,81:03,2

Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
35
Selänne Juha
Haarala Markku
UAU
UAU
Peugeot 205 Rallye39:05,3

Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 15, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
34
Karttunen Arttu
Karttunen Veli-Matti
AMM
AMM
Opel Kadett E GSi 16V/36:30,1
2
36
Laakso Markku
Hoppania Markku
LamUA
LamUA
Volkswagen Golf GTI 180038:30,1*2:00,02:00,0
3
31
Pitkänen Panu
Pitkänen Eemil
FoSUA
Fullspeed RC
Alfa Romeo Alfetta GTV 2.045:04,4*8:34,36:34,3

*AT-pisteet: 31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0  -   36, Laakso Markku, 3D, Myöhä, 1:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
32
Tarvainen Matti J.
Tuominen Timo
OriUA
SMILE
Mitsubishi Galant VR442:20,4