12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK5 Maali> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 6, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K.Hämäläinen
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 74.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia4:47,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia45:38,1

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 86.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla4:07,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla39:23,7


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK6, 5.95km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
13Sarasto MarttiFord Cortina GT4:03,9
27Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia4:04,80,9
31Salminen SakariFord Cortina GT4:11,77,8
42Meronen JyrkiFord Cortina GT4:13,89,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia38:47,4
23Sarasto MarttiFord Cortina GT39:25,1 37,7
31Salminen SakariFord Cortina GT41:17,1 2:29,7
42Meronen JyrkiFord Cortina GT41:27,7 2:40,3

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 88.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant4:03,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant39:04,2

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK6, 5.95km, nopein: 93.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT3:50,1
210Turtia JariWartburg 3534:05,715,6
312Fonsell PetriFord Escort 1300 GT4:08,418,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT37:00,2
212Fonsell PetriFord Escort 1300 GT37:20,1 19,9
310Turtia JariWartburg 35340:09,4 3:09,2

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK6, 5.95km, nopein: 92.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT3:50,6
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT3:53,02,4
313Holm IlpoFord Escort 16003:58,57,9
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT4:13,322,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT36:53,1
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT37:26,8 33,7
313Holm IlpoFord Escort 160038:08,4 1:15,3
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT38:49,8 1:56,7


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 1644:08,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 16441:23,6


Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 81.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger4:23,2
223Hakala MarkkuToyota Corolla4:36,012,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger43:04,7
223Hakala MarkkuToyota Corolla44:02,7 58,0

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 78.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT4:33,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT44:50,2

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 88.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)4:03,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)37:59,9


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK6, 5.95km, nopein: 98.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2423:37,4
229Sakselin AnteroVolvo 2423:38,81,4
330Vuori JuhaniVolvo 2423:43,56,1
427Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E3:44,67,2
526Eerola HarriFord Escort RS 20003:47,410,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24235:29,2
229Sakselin AnteroVolvo 24236:06,6 37,4
330Vuori JuhaniVolvo 24236:14,8 45,6
426Eerola HarriFord Escort RS 200036:15,8 46,6
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E37:19,0 1:49,8


Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye4:08,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye39:05,3


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK6, 5.95km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/3:47,3
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18003:53,76,4
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.04:20,933,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/36:30,1
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180038:30,1*2:00,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.045:04,4*8:34,3


*AT-pisteet: 36, Laakso Markku, 3D, Myöhä, 1:00,0  -   31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 84.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR44:14,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR442:20,4