12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 5, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Fixus Mynä-Auto
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK5, 9.49km, nopein: 81.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia6:58,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia40:50,6

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK5, 9.49km, nopein: 95.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla5:56,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla35:16,5


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK5, 9.49km, nopein: 97km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia5:52,1
23Sarasto MarttiFord Cortina GT5:58,66,5
32Meronen JyrkiFord Cortina GT6:10,718,6
41Salminen SakariFord Cortina GT6:12,120,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia34:42,6
23Sarasto MarttiFord Cortina GT35:21,2 38,6
31Salminen SakariFord Cortina GT37:05,4 2:22,8
42Meronen JyrkiFord Cortina GT37:13,9 2:31,3

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK5, 9.49km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant5:48,3
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant35:01,0

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK5, 9.49km, nopein: 103km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT5:31,7
212Fonsell PetriFord Escort 1300 GT5:38,66,9
310Turtia JariWartburg 3535:59,728,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT33:10,1
212Fonsell PetriFord Escort 1300 GT33:11,7 1,6
310Turtia JariWartburg 35336:03,7 2:53,6

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK5, 9.49km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT5:33,6
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT5:35,41,8
313Holm IlpoFord Escort 16005:40,67,0
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT5:55,121,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT33:02,5
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT33:33,8 31,3
313Holm IlpoFord Escort 160034:09,9 1:07,4
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT34:36,5 1:34,0


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK5, 9.49km, nopein: 95.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 1645:59,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 16437:15,2


Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK5, 9.49km, nopein: 88km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger6:28,1
223Hakala MarkkuToyota Corolla6:41,613,5
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger38:41,5
223Hakala MarkkuToyota Corolla39:26,7 45,2

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK5, 9.49km, nopein: 84.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT6:45,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT40:16,4

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK5, 9.49km, nopein: 99.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)5:44,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)33:56,9


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK5, 9.49km, nopein: 106.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2425:19,7
226Eerola HarriFord Escort RS 20005:22,22,5
329Sakselin AnteroVolvo 2425:22,32,6
430Vuori JuhaniVolvo 2425:24,64,9
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E5:39,619,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24231:51,8
229Sakselin AnteroVolvo 24232:27,8 36,0
326Eerola HarriFord Escort RS 200032:28,4 36,6
430Vuori JuhaniVolvo 24232:31,3 39,5
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E33:34,4 1:42,6


Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK5, 9.49km, nopein: 95.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye5:57,9
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye34:56,7


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK5, 9.49km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/5:25,0
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18005:41,616,6
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.06:17,052,0
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/32:42,8
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180034:36,4*1:53,6
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.040:43,5*8:00,7


*AT-pisteet: 36, Laakso Markku, 3D, Myöhä, 1:00,0  -   31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK5, 9.49km, nopein: 93.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR46:06,1
Tilanne EK5:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR438:05,9