12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Kasitien Katsastus
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 80.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia8:25,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia33:52,3

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 97.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla6:58,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla29:20,2


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK4, 11.32km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia6:55,0
23Sarasto MarttiFord Cortina GT7:07,612,6
32Meronen JyrkiFord Cortina GT7:20,925,9
41Salminen SakariFord Cortina GT7:25,330,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia28:50,5
23Sarasto MarttiFord Cortina GT29:22,6 32,1
31Salminen SakariFord Cortina GT30:53,3 2:02,8
42Meronen JyrkiFord Cortina GT31:03,2 2:12,7

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 97.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant6:57,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant29:12,7

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK4, 11.32km, nopein: 104.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT6:28,4
212Fonsell PetriFord Escort 1300 GT6:34,76,3
310Turtia JariWartburg 3537:07,539,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT27:33,1
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT27:38,4 5,3
310Turtia JariWartburg 35330:04,0 2:30,9

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK4, 11.32km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT6:36,0
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT6:40,94,9
313Holm IlpoFord Escort 16006:49,813,8
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT6:54,518,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT27:28,9
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT27:58,4 29,5
313Holm IlpoFord Escort 160028:29,3 1:00,4
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT28:41,4 1:12,5


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 97.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 1646:56,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 16431:16,2


Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 89.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger7:36,4
223Hakala MarkkuToyota Corolla7:58,021,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger32:13,4
223Hakala MarkkuToyota Corolla32:45,1 31,7

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 80.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT8:25,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT33:30,5

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)6:40,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)28:12,0


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK4, 11.32km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2426:21,4
226Eerola HarriFord Escort RS 20006:22,61,2
330Vuori JuhaniVolvo 2426:22,81,4
429Sakselin AnteroVolvo 2426:25,84,4
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E6:45,023,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24226:32,1
229Sakselin AnteroVolvo 24227:05,5 33,4
326Eerola HarriFord Escort RS 200027:06,2 34,1
430Vuori JuhaniVolvo 24227:06,7 34,6
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E27:54,8 1:22,7


Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 96.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye7:03,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye28:58,8


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK4, 11.32km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/6:29,5
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18006:39,29,7
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.07:38,71:09,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/27:17,8
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180028:54,8*1:37,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.034:26,5*7:08,7


*AT-pisteet: 36, Laakso Markku, 3D, Myöhä, 1:00,0  -   31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 89.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR47:36,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR431:59,8