12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 3, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
VAUHTIPISTE.FI
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK3, 17.35km, nopein: 85.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia12:13,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia25:26,7

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK3, 17.35km, nopein: 96.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla10:49,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla22:21,7


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK3, 17.35km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia10:35,8
23Sarasto MarttiFord Cortina GT10:46,510,7
32Meronen JyrkiFord Cortina GT11:17,741,9
41Salminen SakariFord Cortina GT11:28,352,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia21:55,5
23Sarasto MarttiFord Cortina GT22:15,0 19,5
31Salminen SakariFord Cortina GT23:28,0 1:32,5
42Meronen JyrkiFord Cortina GT23:42,3 1:46,8

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK3, 17.35km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant10:36,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant22:15,6

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK3, 17.35km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT10:01,8
212Fonsell PetriFord Escort 1300 GT10:05,03,2
310Turtia JariWartburg 35310:56,754,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT20:58,4
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT21:10,0 11,6
310Turtia JariWartburg 35322:56,5 1:58,1

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK3, 17.35km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT10:10,0
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT10:21,211,2
313Holm IlpoFord Escort 160010:23,913,9
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT10:25,815,8
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT20:52,9
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT21:17,5 24,6
313Holm IlpoFord Escort 160021:39,5 46,6
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT21:46,9 54,0


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK3, 17.35km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 16410:36,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 16424:19,8


Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK3, 17.35km, nopein: 89.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger11:36,7
223Hakala MarkkuToyota Corolla11:47,811,1
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger24:37,0
223Hakala MarkkuToyota Corolla24:47,1 10,1

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK3, 17.35km, nopein: 84km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT12:24,0
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT25:05,4

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK3, 17.35km, nopein: 100.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)10:22,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)21:31,7


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK3, 17.35km, nopein: 106.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2429:46,0
230Vuori JuhaniVolvo 2429:53,47,4
329Sakselin AnteroVolvo 2429:55,09,0
426Eerola HarriFord Escort RS 20009:56,610,6
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E10:11,925,9
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24220:10,7
229Sakselin AnteroVolvo 24220:39,7 29,0
326Eerola HarriFord Escort RS 200020:43,6 32,9
430Vuori JuhaniVolvo 24220:43,9 33,2
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E21:09,8 59,1


Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK3, 17.35km, nopein: 98km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye10:37,5
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye21:55,4


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK3, 17.35km, nopein: 104.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/9:55,4
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180010:14,118,7
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.011:46,81:51,4
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/20:48,3
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180021:15,6 27,3
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.026:47,8*5:59,5


*AT-pisteet: 31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK3, 17.35km, nopein: 87.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR411:55,2
Tilanne EK3:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR424:23,1