12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Neste Mynämäki
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia7:24,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia13:13,2

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla6:33,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla11:32,3


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK2, 10.65km, nopein: 100km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
13Sarasto MarttiFord Cortina GT6:23,5
27Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia6:26,22,7
31Salminen SakariFord Cortina GT6:46,122,6
42Meronen JyrkiFord Cortina GT7:02,438,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia11:19,7
23Sarasto MarttiFord Cortina GT11:28,5 8,8
31Salminen SakariFord Cortina GT11:59,7 40,0
42Meronen JyrkiFord Cortina GT12:24,6 1:04,9

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant6:33,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant11:39,2

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK2, 10.65km, nopein: 104.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT6:06,9
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT6:17,510,6
310Turtia JariWartburg 3536:47,240,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT10:53,4
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT11:08,2 14,8
310Turtia JariWartburg 35311:59,8 1:06,4

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK2, 10.65km, nopein: 106.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT6:00,7
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT6:10,910,2
313Holm IlpoFord Escort 16006:18,317,6
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT6:22,321,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT10:42,9
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT10:56,3 13,4
313Holm IlpoFord Escort 160011:15,6 32,7
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT11:21,1 38,2


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 102km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S6:16,0
211Lindholm BertilVolvo 1646:22,66,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S10:56,6
211Lindholm BertilVolvo 16413:43,6 2:47,0

 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 86.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger7:23,5
223Hakala MarkkuToyota Corolla7:24,91,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
123Hakala MarkkuToyota Corolla12:59,3
222Tiinus RistoSunbeam Avenger13:00,3 1,0

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 85.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT7:30,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT12:41,4

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 102.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)6:15,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)11:09,5


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK2, 10.65km, nopein: 110km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
128Koivunen TeemuVolvo 2425:48,7
219Jaatinen MattiVolvo 2425:49,81,1
329Sakselin AnteroVolvo 2426:01,612,9
426Eerola HarriFord Escort RS 20006:02,313,6
530Vuori JuhaniVolvo 2426:02,714,0
627Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E6:13,024,3
720Piekkala JereVolvo 2446:20,832,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24210:24,7
228Koivunen TeemuVolvo 24210:26,7 2,0
329Sakselin AnteroVolvo 24210:44,7 20,0
426Eerola HarriFord Escort RS 200010:47,0 22,3
530Vuori JuhaniVolvo 24210:50,5 25,8
627Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E10:57,9 33,2
720Piekkala JereVolvo 24423:40,8*13:16,1


*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye6:20,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye11:17,9


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK2, 10.65km, nopein: 105.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/6:04,0
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18006:13,69,6
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.07:17,51:13,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/10:52,9
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180011:01,5 8,6
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.015:01,0*4:08,1


*AT-pisteet: 31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR46:57,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR412:27,9