12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 1, LUOKITTAINEN TILANNE
Historic
Naantalin Seudun Ua ry
Turun Sisustusmetalli Oy
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 81.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia5:48,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia5:48,4

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 94.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
18Leander MattiFord Escort 1300 GT4:57,9
26Valtaala JariToyota Corolla4:59,11,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
18Leander MattiFord Escort 1300 GT4:57,9
26Valtaala JariToyota Corolla4:59,1 1,2

 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK1, 7.85km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia4:53,5
23Sarasto MarttiFord Cortina GT5:05,011,5
31Salminen SakariFord Cortina GT5:13,620,1
42Meronen JyrkiFord Cortina GT5:22,228,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia4:53,5
23Sarasto MarttiFord Cortina GT5:05,0 11,5
31Salminen SakariFord Cortina GT5:13,6 20,1
42Meronen JyrkiFord Cortina GT5:22,2 28,7

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 92.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant5:05,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant5:05,8

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK1, 7.85km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT4:46,5
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT4:50,74,2
310Turtia JariWartburg 3535:12,626,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT4:46,5
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT4:50,7 4,2
310Turtia JariWartburg 3535:12,6 26,1

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK1, 7.85km, nopein: 100.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT4:42,2
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT4:45,43,2
313Holm IlpoFord Escort 16004:57,315,1
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT4:58,816,6
59Lehtinen JuhaniFord Escort 16005:11,028,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT4:42,2
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT4:45,4 3,2
313Holm IlpoFord Escort 16004:57,3 15,1
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT4:58,8 16,6
59Lehtinen JuhaniFord Escort 16005:11,0 28,8

 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S4:40,6
211Lindholm BertilVolvo 1647:21,02:40,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S4:40,6
211Lindholm BertilVolvo 1647:21,0 2:40,4

 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 84.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
123Hakala MarkkuToyota Corolla5:34,4
222Tiinus RistoSunbeam Avenger5:36,82,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
123Hakala MarkkuToyota Corolla5:34,4
222Tiinus RistoSunbeam Avenger5:36,8 2,4

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 91km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT5:10,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT5:10,7

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 96km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)4:54,4
221Haake Jesse-JoonasVolvo 665:29,935,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)4:54,4
221Haake Jesse-JoonasVolvo 665:29,9 35,5

 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK1, 7.85km, nopein: 102.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2424:34,9
228Koivunen TeemuVolvo 2424:38,03,1
329Sakselin AnteroVolvo 2424:43,18,2
426Eerola HarriFord Escort RS 20004:44,79,8
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E4:44,910,0
630Vuori JuhaniVolvo 2424:47,812,9
720Piekkala JereVolvo 24414:00,09:25,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2424:34,9
228Koivunen TeemuVolvo 2424:38,0 3,1
329Sakselin AnteroVolvo 2424:43,1 8,2
426Eerola HarriFord Escort RS 20004:44,7 9,8
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E4:44,9 10,0
630Vuori JuhaniVolvo 2424:47,8 12,9
720Piekkala JereVolvo 24417:20,0*12:45,1


*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 94.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye4:57,7
233Laamanen SeppoLada Samara (Vaz 2108)5:12,014,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye4:57,7
233Laamanen SeppoLada Samara (Vaz 2108)5:12,0 14,3

 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK1, 7.85km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
136Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18004:47,9
234Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/4:48,91,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.05:43,555,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
136Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18004:47,9
234Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/4:48,9 1,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.05:43,5 55,6

 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 85.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR45:30,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR45:30,8