12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK6       Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
LUOKKATULOS
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
 
 
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
4
Forsberg Kaj
Forsberg Joni
AnkUA
AnkUA
Ford Anglia45:38,1
 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
6
Valtaala Jari
Penttilä Pekka
AlavUA
AlavUA
Toyota Corolla39:23,7

Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
7
Mäkitalo Juha
Karhunen Jari
EPUA
EurUA
Alfa Romeo Giulia38:47,4
2
3
Sarasto Martti
Someroja Pasi
NHD
THU-TEAM
Ford Cortina GT39:25,1 37,737,7
3
1
Salminen Sakari
Salminen Helena
HRCF
HRCF
Ford Cortina GT41:17,1 2:29,71:52,0
4
2
Meronen Jyrki
Luoto Aarre
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Ford Cortina GT41:27,7 2:40,310,6
 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
5
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant39:04,2
 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
16
Allinen Niko
Allinen Marko
KiuUA
KiuUA
Ford Escort 1300 GT37:00,2
2
12
Fonsell Petri
Haakanen Harri
THU-TEAM
TUA
Ford Escort 1300 GT37:20,1 19,919,9
3
10
Turtia Jari
Turtia Janne
KySUA
KySUA
Wartburg 35340:09,4 3:09,22:49,3
 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
14
Kortelahti Eero
Mälkönen Elisa
VeSa
LamUA
Sunbeam Avenger 1600 GT36:53,1
2
17
Loppi Kari
Mönkö Niina
UUA
UUA
Ford Cortina 1600 GT37:26,8 33,733,7
3
13
Holm Ilpo
Heinonen Mika
SaloUA
SaloUA
Ford Escort 160038:08,4 1:15,341,6
4
15
Frilander Mikko
Salonen Jani
TeisUA
EPUA
Sunbeam Avenger 1600 GT38:49,8 1:56,741,4

Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
11
Lindholm Bertil
Ritari Pentti
HRCF
HSTT
Volvo 16441:23,6

Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
22
Tiinus Risto
Töyry Tuomas
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Sunbeam Avenger43:04,7
2
23
Hakala Markku
Männistö Jari
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla44:02,7 58,058,0
 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
24
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Sunbeam Avenger 1600 GT44:50,2
 
Luokka 10, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, yli 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
25
Hållfast Keijo
Rask Ari
HRF
Toyota Starlet 1300 (KP61)37:59,9

Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 12, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
19
Jaatinen Matti
Kujanpää Jani
NHD
THU-TEAM
Volvo 24235:29,2
2
29
Sakselin Antero
Hautalahti Raimo
SomUA
AL-Myrskylä
Volvo 24236:06,6 37,437,4
3
30
Vuori Juhani
Vuori Jasu
HRCF
SomUA
Volvo 24236:14,8 45,68,2
4
26
Eerola Harri
Kuismanen Kirsi
AnkUA
AnkUA
Ford Escort RS 200036:15,8 46,61,0
5
27
Hartikka Reijo
Pura Roosa
KySUA
KySUA
Opel Kadett C Rallye 2.0E37:19,0 1:49,81:03,2

Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
35
Selänne Juha
Haarala Markku
UAU
UAU
Peugeot 205 Rallye39:05,3

Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 15, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
34
Karttunen Arttu
Karttunen Veli-Matti
AMM
AMM
Opel Kadett E GSi 16V/36:30,1
2
36
Laakso Markku
Hoppania Markku
LamUA
LamUA
Volkswagen Golf GTI 180038:30,1*2:00,02:00,0
3
31
Pitkänen Panu
Pitkänen Eemil
FoSUA
Fullspeed RC
Alfa Romeo Alfetta GTV 2.045:04,4*8:34,36:34,3

*AT-pisteet: 36, Laakso Markku, 3D, Myöhä, 1:00,0  -   31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
32
Tarvainen Matti J.
Tuominen Timo
OriUA
SMILE
Mitsubishi Galant VR442:20,4
 
Luokka 18, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT ja 1-4, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 19, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
53
Pitkäniemi Timo
Holmberg Kirsi
LamUA
Päij-HUA
Ford Escort 1300 GT37:47,9
2
54
Wikstedt Mikael
Rokkanen Hannu
HRCF
LohUA
Opel Kadett 1.338:52,4 1:04,51:04,5
 
Luokka 20, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1600 cc, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
51
Leponiemi Antti
Ruhanen Juho
KSAU
ValUA
Ford Escort 160037:35,2

Keskeyttäneet: 52, Koskinen Pasi, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 21, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
55
Toivonen Janne
Toivonen Jukka
RiiUA
RiiUA
Opel Kadett E GSi 16V/34:20,3
 
Luokka 22, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:4
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
48
Sirro Martti
Hellgren Jari
HyUA
NuUA
Audi Quattro (671/B242)34:33,4
2
50
Koivisto Teemu
Koivisto Mervi
HeiUA
HeiUA
Mercedes Benz 280 CE40:19,2 5:45,85:45,8
3
47
Aalto Yrjö
Sissala Jari
LemUA
VaToSUA
Toyota Celica 2000 GT-Four (ST165)40:36,0 6:02,616,8
4
49
Salminen Ari
Virtanen Mika
HRCF
KySUA
Porsche 924 Turbo41:16,2 6:42,840,2
 
Luokka 24, RSJM 1: V1600, Lähti:6
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
74
Räsänen Jyri
Repetti Seppo
KUA
KUA
Toyota Corolla36:57,3
2
75
Viljamaa Peetu
Öblom Mikko
HyUA
HyUA
Ford Fiesta36:58,2 0,90,9
3
76
Jäppinen Henry
Toivola Veeti
PetUA
PengUA
Ford Focus37:23,2 25,925,0
4
77
Savikko Aleksi
Savikko Petri
PR-Rac
PR-Rac
Volkswagen Golf IV37:27,3 30,04,1
5
79
Hämäläinen Kalle
Mäkelä Pekka
NilUA
JaMoKe/UA
Honda Civic39:31,1*2:33,82:03,8

Keskeyttäneet: 78, Levonoja Pasi, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 79, Hämäläinen Kalle, 3C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 25, RSJM 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:3
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
81
Suomalainen Roope
Rasi Nuutti
ValUA
ValUA
Suzuki Swift GTI36:30,8
2
83
Ristimäki Olli
Liedes Mervi
TTR
TTR
Skoda Felicia38:57,2 2:26,42:26,4

Keskeyttäneet: 82, Varjo Teemu, 5B, Tekninen vika
 
Luokka 26, RSJM 3: FIA R2 enintään 1600 cc, Ryhmä F enintään 1600 cc, FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:5
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
85
Nieminen Kristian
Nieminen Valtteri
Toivakka AUK
Toivakka AUK
Toyota Starlet34:44,2
2
87
Nyblom Emil
Suontausta Jari
NokUA
NokUA
Citroën C2 R236:00,3 1:16,11:16,1
3
89
Hyvärinen Tomi
Nurminen Teemu
MRT ry
MRT ry
Toyota Starlet 1200 (KP62)39:08,9 4:24,73:08,6
4
88
Salminen Teemu
Salminen Riku
RaisUA
Toyota Corolla43:11,2*8:27,04:02,3

Keskeyttäneet: 86, Jorvala Juuso, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 88, Salminen Teemu, 2A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 27, RSJM 4: N, A ja FIN-R yli 1600 cc, Ryhmä F yli 1600 cc, FIA R3 ja R3T, Lähti:12
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
91
Ämmälä Jere
Peippo Matias
RaisUA
KySUA
BMW M3 (E36)34:10,6
2
98
Siirilä Juha
Nevanpää Kimmo
KeurUA
P-HUA
Honda Civic34:50,5 39,939,9
3
95
Suvanto Jarno
Suvanto Jyri
MynUA
MynUA
BMW 325i35:24,5 1:13,934,0
4
100
Hutri Esa
Hutri Sami
LopUA
LopUA
BMW 328i35:59,6 1:49,035,1
5
94
Baarman Bjarne
Blomroos Pertti
EMSC
WRT RY
Honda Civic Type R (EP3)38:50,0 4:39,42:50,4
6
96
Vilen Toni
Lamminen Tomi
NHD
HyUA
Honda Civic Type R40:56,8*6:46,22:06,8

Keskeyttäneet: 90, Hast Mikko, 6C, Suljettu kilpailusta  -   92, Pietilä Arto, 1B, Tekninen vika  -   93, Suni Aki, 5A, Tekninen vika  -   97, Raittinen Matti, 5B, Tekninen vika  -   101, Jalavikko Ari, 2B, Ulosajo  -   102, Mäkelä Lauri, 3D, Tekninen vika
*AT-pisteet: 96, Vilen Toni, 3C, Myöhä, 40,0
 
Luokka 28, RSJM 5: FIN-R 4WD (ei sisällä WRC-S2000 tai R5 luokiteltuja autoja), FIA-N, FIN-N 4WD yli 2000 cc, Lähti:0
 
Luokka 29, Nuorten SM, V1600, Lähti:18
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
58
Heino Niklas
Rikkinen Ari-Matti
KSAU
LprRT
Toyota Yaris36:37,2
2
57
Säisä Verneri
Laukkanen Jani
IisUA
IisUA
Renault Clio 16V36:42,2 5,05,0
3
61
Herranen Toni
Virtanen Sebastian
KR-TEAM RY
JyvUA
Ford Fiesta 1.636:48,0 10,85,8
4
59
Goman Patrik
Karppinen Pasi
LakUA
PeMK
Citroën C2 VTS36:58,1 20,910,1
5
64
Pajuoja Walle
Salomäki Jeremias
LaihUA
PokyUA
Renault Megane37:10,2 33,012,1
6
56
Kiminki Miko
Oksanen Markus
LapinlAU
UuUA
Honda Civic37:12,7 35,52,5
7
65
Hirvonen Kimi
Kärpänen Kristian
K-KUA
MäntsMK
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)37:23,5 46,310,8
8
66
Helander Leevi
Nordström Antti
RiiUA
RiiUA
Renault Clio38:02,6 1:25,439,1
9
69
Pulkkinen Veeti
Leskelä Jouko
LakUA
PuMK/UA
Ford Fiesta 1.638:53,3 2:16,150,7
10
68
Palomäki Severi
Palomäki Santeri
KankUA
KankUA
Mini One39:24,8 2:47,631,5
11
72
Sakko Miro
Jaakola Jari
OFK-125
OUA
Ford Fiesta 1.640:00,5 3:23,335,7
12
70
Salonen Arttu
Virtanen Joni-Petteri
HyUA
RiiUA
Alfa Romeo 14742:34,3 5:57,12:33,8
13
71
Korhonen Nuutti
Virtanen Pasi
HyUA
NuUA
Ford Focus42:47,6 6:10,413,3

Keskeyttäneet: 60, Lahtinen Eeka, 5B, Ulosajo  -   62, Lassila Leevi, 3B, Tekninen vika  -   63, Jäppinen Petteri, 6A, Tekninen vika  -   67, Saarinen Konsta, 6B, Ulosajo  -   73, Heino Tommi, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 63, Jäppinen Petteri, 5B, EK-maksimi, 40,0
 
Luokka 30, Rally Trophy 1: V1600, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
80
Lindstedt Ilkka
Nieminen Sakari
TUA
TUA
Mini One40:09,6
 
Luokka 31, Rally Trophy 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
84
Laaksonen Jani
Keltti Tero
MäntsMK
MäntsMK
Volkswagen Polo 1.435:40,4
 
Luokka 32, Naisten Cup: Ryhmien F, N, A, FIN-R, V1600 ja FIA-R -luokkien 2WD-autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
103
Valtaala Elina
Tiilikka Sanna-Kaisa
KuortUA
EPUA
Toyota Altezza RS20037:18,8

Keskeyttäneet: 104, Valme Jonna, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 33, AirCooled.fi VW Rally Serie, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:9
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
45
Eerola Erkki
Kittelä Mikko
MäntsMK
PukMU
Volkswagen 1302 S37:27,2
2
43
Laine Jukka
Penkkala Seppo
NaSU
NaSU
Volkswagen 1302 S38:10,6 43,443,4
3
39
Laaksonen Juhani
Nyberg Göran
SiAk
SiAk
Volkswagen 1302 S38:27,6 1:00,417,0
4
44
Niittymäki Esa
Räty Markus
RiiUA
RiiUA
Volkswagen 1302 S39:02,2 1:35,034,6
5
42
Hannu Mika
Simola Jari
MäntsMK
JyvUA
Volkswagen 1600 TL39:11,0 1:43,88,8
6
38
Juutilainen Heikki
Marttelin Tomi
MäntsMK
VMF
Volkswagen 1302 S40:43,0 3:15,81:32,0

Keskeyttäneet: 37, Möller Mika, 2A, Tekninen vika  -   41, Haapalainen Kari, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   46, Aaltonen Kari, 3B, Ulosajo
 
Luokka 34, BMW Xtreme Rally, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:0
 
Luokka 35, BMW-Rallisarja, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
114
Hirvijärvi Lasse
Luoma Kari
EPUA
EPUA
BMW 325i (E36/2)35:29,7
2
117
Hokkanen Hannu
Kanninen Veikko
AL-Kangasniemi
MäntsMK
BMW 325i (E36)35:36,6 6,96,9
3
118
Laurila Sami
Kleimola Arto
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 325i (E36)36:04,2 34,527,6
4
107
Alalantela Jukka
Pölönen Juha
LappajUA
NokUA
BMW 325i (E36)36:43,6 1:13,939,4
5
108
Nieminen Joni
Kitinoja Anssi
VUA
EPUA
BMW 325i (E36)36:43,9 1:14,20,3
6
116
Koski Riku
Vistinmäki Matias
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 325i (E36)37:20,5 1:50,836,6
7
115
Luoma-aho Anssi
Heinonen Juha
LapUA
KvanUA
BMW 325i37:22,0 1:52,31,5
8
106
Lappalainen Pasi
Koski Petri
HyUA
HyUA
BMW 325i (E36)38:01,8 2:32,139,8
9
112
Näsi Juha
Nokua Markus
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 325i (E36)39:28,8 3:59,11:27,0
10
105
Kalliomäki Iivari
Kalliomäki Antti
TUA
TUA
BMW 325i (E36)40:36,6 5:06,91:07,8
11
111
Saarinen Timo
Saarinen Olli
UUA
UUA
BMW 325i (E36)40:40,5 5:10,83,9

Keskeyttäneet: 109, Paappanen Pasi, 5B, Tekninen vika  -   110, Hatanmaa Ville, 2B, Tekninen vika  -   113, Pellinen Tero, 3B, Tekninen vika  -   119, Lavio Jaakko, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 36, Nuottiluokka, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
124
Rantasalo Mika
Takala Ali-Ossi
RaisUA
TamUA
Citroën C2 R233:42,8
2
128
Forsgren Kim
Koski-Lammi Heikki
MäntsMK
JaMoKe/UA
Toyota Starlet33:54,0 11,211,2
3
125
Hynynen Teemu
Kantanen Teijo
TUA
PaiUA
Honda Civic Type R (EP3)34:54,3 1:11,51:00,3
4
133
Suvanto Reino
Sandholm Timo
MynUA
MynUA
Volvo 24239:02,9*5:20,14:08,6

Keskeyttäneet: 120, Mattila Reijo, 3C, Tekninen vika  -   121, Juhannusvuori Kimmo, 2B, Tekninen vika  -   122, Patajoki Niko, 4B, Tekninen vika  -   123, Kovanen Seppo, 5B, Tekninen vika  -   126, Janger Tomi, 6L, Tekninen vika  -   127, Kopalainen Pentti, 6B, Tekninen vika  -   129, Lehto Tero, 4B, Ulosajo  -   130, Patajoki Peetu, 4B, Ulosajo  -   131, Kopalainen Aleksi, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 122, Patajoki Niko, 2A, Myöhä, 1:00,0  -   122, Patajoki Niko, 1B, EK-maksimi, 1:40,0  -   133, Suvanto Reino, 3C, Myöhä, 50,0
 
Luokka 37, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:10
SijNroOhjSeuraAutoTulosEroEro ed
1
141
Mikkola Jerry
Mikkola Jasse
FoSUA
FoSUA
Toyota Corolla GT34:08,8
2
143
Piirainen Jari
Tapanainen Veijo
KySUA
KySUA
BMW M334:22,0 13,213,2
3
138
Rokka Sami
Leino Jarkko
RaisUA
RaisUA
BMW 325i34:43,2 34,421,2
4
134
Aaltonen Antti
Haapaniemi Toni
HyUA
HyUA
Opel Astra F GSi 16V /35:05,7 56,922,5
5
139
Sorjasaari Jyrki
Suominen Jouko
RaisUA
MynUA
Fiat 131 Racing35:24,0 1:15,218,3
6
137
Rantasalo Esa
Nurmi Petri
RaisUA
RaisUA
Opel Kadett GSi 16V35:38,1 1:29,314,1
7
135
Rantala Tauno
Rantala Kari
EurUA
EurUA
Ford Escort RS 200036:22,5 2:13,744,4
8
140
Högström Juha
Laaksonen Juha
MäntsMK
MäntsMK
Toyota Corolla GT36:40,7 2:31,918,2

Keskeyttäneet: 142, Saari Sami, 3C, Tekninen vika  -   144, Kesseli Raimo, 2B, Tekninen vika