12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK5 Maali> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 6, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
Rakennusliike K.Hämäläinen
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 74.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia4:47,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia45:38,1

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 86.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla4:07,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla39:23,7


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK6, 5.95km, nopein: 87.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
13Sarasto MarttiFord Cortina GT4:03,9
27Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia4:04,80,9
31Salminen SakariFord Cortina GT4:11,77,8
42Meronen JyrkiFord Cortina GT4:13,89,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia38:47,4
23Sarasto MarttiFord Cortina GT39:25,1 37,7
31Salminen SakariFord Cortina GT41:17,1 2:29,7
42Meronen JyrkiFord Cortina GT41:27,7 2:40,3

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 88.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant4:03,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant39:04,2

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK6, 5.95km, nopein: 93.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT3:50,1
210Turtia JariWartburg 3534:05,715,6
312Fonsell PetriFord Escort 1300 GT4:08,418,3
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT37:00,2
212Fonsell PetriFord Escort 1300 GT37:20,1 19,9
310Turtia JariWartburg 35340:09,4 3:09,2

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK6, 5.95km, nopein: 92.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT3:50,6
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT3:53,02,4
313Holm IlpoFord Escort 16003:58,57,9
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT4:13,322,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT36:53,1
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT37:26,8 33,7
313Holm IlpoFord Escort 160038:08,4 1:15,3
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT38:49,8 1:56,7


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 1644:08,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 16441:23,6


Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 81.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger4:23,2
223Hakala MarkkuToyota Corolla4:36,012,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger43:04,7
223Hakala MarkkuToyota Corolla44:02,7 58,0

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 78.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT4:33,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT44:50,2

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 88.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)4:03,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)37:59,9


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK6, 5.95km, nopein: 98.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2423:37,4
229Sakselin AnteroVolvo 2423:38,81,4
330Vuori JuhaniVolvo 2423:43,56,1
427Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E3:44,67,2
526Eerola HarriFord Escort RS 20003:47,410,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24235:29,2
229Sakselin AnteroVolvo 24236:06,6 37,4
330Vuori JuhaniVolvo 24236:14,8 45,6
426Eerola HarriFord Escort RS 200036:15,8 46,6
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E37:19,0 1:49,8


Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye4:08,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye39:05,3


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK6, 5.95km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/3:47,3
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18003:53,76,4
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.04:20,933,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/36:30,1
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180038:30,1*2:00,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.045:04,4*8:34,3


*AT-pisteet: 36, Laakso Markku, 3D, Myöhä, 1:00,0  -   31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 84.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR44:14,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR442:20,4

 
Luokka 19, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 91.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
154Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.33:54,0
253Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT4:00,06,0
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
153Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT37:47,9
254Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.338:52,4 1:04,5

 
Luokka 20, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1600 cc, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 88.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 16004:02,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 160037:35,2


Keskeyttäneet: 52, Koskinen Pasi, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 21, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/3:32,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/34:20,3

 
Luokka 22, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:4
EK6, 5.95km, nopein: 100.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)3:33,3
249Salminen AriPorsche 924 Turbo4:08,635,3
350Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE4:13,039,7
447Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)4:18,545,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)34:33,4
250Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE40:19,2 5:45,8
347Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)40:36,0 6:02,6
449Salminen AriPorsche 924 Turbo41:16,2 6:42,8

 
Luokka 24, RSJM 1: V1600, Lähti:6
EK6, 5.95km, nopein: 93.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
174Räsänen JyriToyota Corolla3:48,1
275Viljamaa PeetuFord Fiesta3:48,90,8
377Savikko AleksiVolkswagen Golf IV3:55,27,1
476Jäppinen HenryFord Focus3:55,97,8
579Hämäläinen KalleHonda Civic4:03,515,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
174Räsänen JyriToyota Corolla36:57,3
275Viljamaa PeetuFord Fiesta36:58,2 0,9
376Jäppinen HenryFord Focus37:23,2 25,9
477Savikko AleksiVolkswagen Golf IV37:27,3 30,0
579Hämäläinen KalleHonda Civic39:31,1*2:33,8


Keskeyttäneet: 78, Levonoja Pasi, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 79, Hämäläinen Kalle, 3C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 25, RSJM 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:3
EK6, 5.95km, nopein: 91.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
181Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI3:53,6
283Ristimäki OlliSkoda Felicia4:07,413,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
181Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI36:30,8
283Ristimäki OlliSkoda Felicia38:57,2 2:26,4


Keskeyttäneet: 82, Varjo Teemu, 5B, Tekninen vika
 
Luokka 26, RSJM 3: FIA R2 enintään 1600 cc, Ryhmä F enintään 1600 cc, FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:5
EK6, 5.95km, nopein: 97km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet3:40,8
287Nyblom EmilCitroën C2 R23:47,46,6
389Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)4:01,821,0
488Salminen TeemuToyota Corolla4:35,454,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet34:44,2
287Nyblom EmilCitroën C2 R236:00,3 1:16,1
389Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)39:08,9 4:24,7
488Salminen TeemuToyota Corolla43:11,2*8:27,0


Keskeyttäneet: 86, Jorvala Juuso, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 88, Salminen Teemu, 2A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 27, RSJM 4: N, A ja FIN-R yli 1600 cc, Ryhmä F yli 1600 cc, FIA R3 ja R3T, Lähti:12
EK6, 5.95km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)3:32,7
298Siirilä JuhaHonda Civic3:36,23,5
395Suvanto JarnoBMW 325i3:36,94,2
490Hast MikkoBMW 325i (E36)3:38,86,1
5100Hutri EsaBMW 328i3:44,011,3
694Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)4:01,228,5
796Vilen ToniHonda Civic Type R4:08,235,5
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)34:10,6
290Hast MikkoBMW 325i (E36)34:22,5 11,9
398Siirilä JuhaHonda Civic34:50,5 39,9
495Suvanto JarnoBMW 325i35:24,5 1:13,9
5100Hutri EsaBMW 328i35:59,6 1:49,0
694Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)38:50,0 4:39,4
796Vilen ToniHonda Civic Type R40:56,8*6:46,2


Keskeyttäneet: 92, Pietilä Arto, 1B, Tekninen vika  -   93, Suni Aki, 5A, Tekninen vika  -   97, Raittinen Matti, 5B, Tekninen vika  -   101, Jalavikko Ari, 2B, Ulosajo  -   102, Mäkelä Lauri, 3D, Tekninen vika
*AT-pisteet: 96, Vilen Toni, 3C, Myöhä, 40,0
 
Luokka 29, Nuorten SM, V1600, Lähti:18
EK6, 5.95km, nopein: 94.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
157Säisä VerneriRenault Clio 16V3:47,3
265Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)3:48,41,1
364Pajuoja WalleRenault Megane3:50,73,4
461Herranen ToniFord Fiesta 1.63:50,83,5
559Goman PatrikCitroën C2 VTS3:51,74,4
658Heino NiklasToyota Yaris3:51,84,5
756Kiminki MikoHonda Civic3:53,96,6
866Helander LeeviRenault Clio3:56,39,0
969Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.63:58,811,5
1068Palomäki SeveriMini One4:06,619,3
1172Sakko MiroFord Fiesta 1.64:13,225,9
1271Korhonen NuuttiFord Focus4:17,229,9
1370Salonen ArttuAlfa Romeo 1474:20,533,2
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
158Heino NiklasToyota Yaris36:37,2
257Säisä VerneriRenault Clio 16V36:42,2 5,0
361Herranen ToniFord Fiesta 1.636:48,0 10,8
459Goman PatrikCitroën C2 VTS36:58,1 20,9
564Pajuoja WalleRenault Megane37:10,2 33,0
656Kiminki MikoHonda Civic37:12,7 35,5
765Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)37:23,5 46,3
866Helander LeeviRenault Clio38:02,6 1:25,4
969Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.638:53,3 2:16,1
1068Palomäki SeveriMini One39:24,8 2:47,6
1172Sakko MiroFord Fiesta 1.640:00,5 3:23,3
1270Salonen ArttuAlfa Romeo 14742:34,3 5:57,1
1371Korhonen NuuttiFord Focus42:47,6 6:10,4


Keskeyttäneet: 60, Lahtinen Eeka, 5B, Ulosajo  -   62, Lassila Leevi, 3B, Tekninen vika  -   63, Jäppinen Petteri, 6A, Tekninen vika  -   67, Saarinen Konsta, 6B, Ulosajo  -   73, Heino Tommi, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 63, Jäppinen Petteri, 5B, EK-maksimi, 40,0
 
Luokka 30, Rally Trophy 1: V1600, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 85.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One4:11,1
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One40:09,6

 
Luokka 31, Rally Trophy 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK6, 5.95km, nopein: 95.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.43:43,8
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.435:40,4

 
Luokka 32, Naisten Cup: Ryhmien F, N, A, FIN-R, V1600 ja FIA-R -luokkien 2WD-autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK6, 5.95km, nopein: 92.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1103Valtaala ElinaToyota Altezza RS2003:52,4
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1103Valtaala ElinaToyota Altezza RS20037:18,8


Keskeyttäneet: 104, Valme Jonna, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 33, AirCooled.fi VW Rally Serie, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:9
EK6, 5.95km, nopein: 90.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S3:56,0
243Laine JukkaVolkswagen 1302 S3:56,10,1
342Hannu MikaVolkswagen 1600 TL3:59,73,7
444Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S4:00,34,3
539Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S4:00,84,8
638Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S4:14,718,7
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S37:27,2
243Laine JukkaVolkswagen 1302 S38:10,6 43,4
339Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S38:27,6 1:00,4
444Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S39:02,2 1:35,0
542Hannu MikaVolkswagen 1600 TL39:11,0 1:43,8
638Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S40:43,0 3:15,8


Keskeyttäneet: 37, Möller Mika, 2A, Tekninen vika  -   41, Haapalainen Kari, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   46, Aaltonen Kari, 3B, Ulosajo
 
Luokka 35, BMW-Rallisarja, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK6, 5.95km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)3:40,2
2107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)3:45,55,3
3117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)3:46,26,0
4108Nieminen JoniBMW 325i (E36)3:48,28,0
5118Laurila SamiBMW 325i (E36)3:50,910,7
6115Luoma-aho AnssiBMW 325i3:52,111,9
7106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)3:52,212,0
8116Koski RikuBMW 325i (E36)4:01,120,9
9105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)4:06,125,9
10111Saarinen TimoBMW 325i (E36)4:08,728,5
11112Näsi JuhaBMW 325i (E36)4:09,128,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)35:29,7
2117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)35:36,6 6,9
3118Laurila SamiBMW 325i (E36)36:04,2 34,5
4107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)36:43,6 1:13,9
5108Nieminen JoniBMW 325i (E36)36:43,9 1:14,2
6116Koski RikuBMW 325i (E36)37:20,5 1:50,8
7115Luoma-aho AnssiBMW 325i37:22,0 1:52,3
8106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)38:01,8 2:32,1
9112Näsi JuhaBMW 325i (E36)39:28,8 3:59,1
10105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)40:36,6 5:06,9
11111Saarinen TimoBMW 325i (E36)40:40,5 5:10,8


Keskeyttäneet: 109, Paappanen Pasi, 5B, Tekninen vika  -   110, Hatanmaa Ville, 2B, Tekninen vika  -   113, Pellinen Tero, 3B, Tekninen vika  -   119, Lavio Jaakko, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 36, Nuottiluokka, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK6, 5.95km, nopein: 102.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1128Forsgren KimToyota Starlet3:29,0
2124Rantasalo MikaCitroën C2 R23:31,32,3
3125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)3:33,04,0
4133Suvanto ReinoVolvo 2423:54,925,9
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1124Rantasalo MikaCitroën C2 R233:42,8
2128Forsgren KimToyota Starlet33:54,0 11,2
3125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)34:54,3 1:11,5
4133Suvanto ReinoVolvo 24239:02,9*5:20,1


Keskeyttäneet: 120, Mattila Reijo, 3C, Tekninen vika  -   121, Juhannusvuori Kimmo, 2B, Tekninen vika  -   122, Patajoki Niko, 4B, Tekninen vika  -   123, Kovanen Seppo, 5B, Tekninen vika  -   126, Janger Tomi, 6L, Tekninen vika  -   127, Kopalainen Pentti, 6B, Tekninen vika  -   129, Lehto Tero, 4B, Ulosajo  -   130, Patajoki Peetu, 4B, Ulosajo  -   131, Kopalainen Aleksi, 5B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 122, Patajoki Niko, 2A, Myöhä, 1:00,0  -   122, Patajoki Niko, 1B, EK-maksimi, 1:40,0  -   133, Suvanto Reino, 3C, Myöhä, 50,0
 
Luokka 37, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:10
EK6, 5.95km, nopein: 102.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1143Piirainen JariBMW M33:29,8
2141Mikkola JerryToyota Corolla GT3:32,72,9
3134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /3:34,74,9
4138Rokka SamiBMW 325i3:36,26,4
5139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing3:36,46,6
6137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V3:39,29,4
7135Rantala TaunoFord Escort RS 20003:41,711,9
8140Högström JuhaToyota Corolla GT5:59,42:29,6
Tilanne EK6:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1141Mikkola JerryToyota Corolla GT34:08,8
2143Piirainen JariBMW M334:22,0 13,2
3138Rokka SamiBMW 325i34:43,2 34,4
4134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /35:05,7 56,9
5139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing35:24,0 1:15,2
6137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V35:38,1 1:29,3
7135Rantala TaunoFord Escort RS 200036:22,5 2:13,7
8140Högström JuhaToyota Corolla GT36:40,7 2:31,9


Keskeyttäneet: 142, Saari Sami, 3C, Tekninen vika  -   144, Kesseli Raimo, 2B, Tekninen vika