12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 4, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
Kasitien Katsastus
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 80.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia8:25,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia33:52,3

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 97.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla6:58,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla29:20,2


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK4, 11.32km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia6:55,0
23Sarasto MarttiFord Cortina GT7:07,612,6
32Meronen JyrkiFord Cortina GT7:20,925,9
41Salminen SakariFord Cortina GT7:25,330,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia28:50,5
23Sarasto MarttiFord Cortina GT29:22,6 32,1
31Salminen SakariFord Cortina GT30:53,3 2:02,8
42Meronen JyrkiFord Cortina GT31:03,2 2:12,7

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 97.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant6:57,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant29:12,7

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK4, 11.32km, nopein: 104.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
116Allinen NikoFord Escort 1300 GT6:28,4
212Fonsell PetriFord Escort 1300 GT6:34,76,3
310Turtia JariWartburg 3537:07,539,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT27:33,1
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT27:38,4 5,3
310Turtia JariWartburg 35330:04,0 2:30,9

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK4, 11.32km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT6:36,0
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT6:40,94,9
313Holm IlpoFord Escort 16006:49,813,8
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT6:54,518,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT27:28,9
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT27:58,4 29,5
313Holm IlpoFord Escort 160028:29,3 1:00,4
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT28:41,4 1:12,5


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 97.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 1646:56,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
111Lindholm BertilVolvo 16431:16,2


Keskeyttäneet: 18, Hietanen Ilpo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 89.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger7:36,4
223Hakala MarkkuToyota Corolla7:58,021,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger32:13,4
223Hakala MarkkuToyota Corolla32:45,1 31,7

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 80.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT8:25,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT33:30,5

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 101.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)6:40,3
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)28:12,0


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK4, 11.32km, nopein: 106.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2426:21,4
226Eerola HarriFord Escort RS 20006:22,61,2
330Vuori JuhaniVolvo 2426:22,81,4
429Sakselin AnteroVolvo 2426:25,84,4
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E6:45,023,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24226:32,1
229Sakselin AnteroVolvo 24227:05,5 33,4
326Eerola HarriFord Escort RS 200027:06,2 34,1
430Vuori JuhaniVolvo 24227:06,7 34,6
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E27:54,8 1:22,7


Keskeyttäneet: 20, Piekkala Jere, 3B, Tekninen vika  -   28, Koivunen Teemu, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 96.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye7:03,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye28:58,8


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK4, 11.32km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/6:29,5
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18006:39,29,7
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.07:38,71:09,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/27:17,8
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180028:54,8*1:37,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.034:26,5*7:08,7


*AT-pisteet: 31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0  -   36, Laakso Markku, 3D, Myöhä, 1:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 89.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR47:36,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR431:59,8

 
Luokka 19, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 103.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
154Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.36:35,1
253Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT6:39,94,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
153Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT28:03,3
254Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.329:20,2 1:16,9

 
Luokka 20, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1600 cc, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 100.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 16006:45,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 160027:46,5


Keskeyttäneet: 52, Koskinen Pasi, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 21, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 112km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/6:03,7
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/25:39,9

 
Luokka 22, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:4
EK4, 11.32km, nopein: 110.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)6:07,8
250Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE7:13,81:06,0
349Salminen AriPorsche 924 Turbo7:23,91:16,1
447Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)7:25,71:17,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)25:50,4
250Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE30:06,0 4:15,6
347Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)30:13,3 4:22,9
449Salminen AriPorsche 924 Turbo31:03,7 5:13,3

 
Luokka 24, RSJM 1: V1600, Lähti:6
EK4, 11.32km, nopein: 104.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
175Viljamaa PeetuFord Fiesta6:30,6
276Jäppinen HenryFord Focus6:38,57,9
374Räsänen JyriToyota Corolla6:38,88,2
477Savikko AleksiVolkswagen Golf IV6:40,39,7
579Hämäläinen KalleHonda Civic6:55,524,9
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
174Räsänen JyriToyota Corolla27:38,0
275Viljamaa PeetuFord Fiesta27:40,8 2,8
376Jäppinen HenryFord Focus27:49,3 11,3
477Savikko AleksiVolkswagen Golf IV27:52,0 14,0
579Hämäläinen KalleHonda Civic29:36,5*1:58,5


Keskeyttäneet: 78, Levonoja Pasi, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 79, Hämäläinen Kalle, 3C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 25, RSJM 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:3
EK4, 11.32km, nopein: 105.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
182Varjo TeemuNissan Micra Kit Car6:25,0
281Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI6:29,94,9
383Ristimäki OlliSkoda Felicia6:56,231,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
182Varjo TeemuNissan Micra Kit Car26:50,9
281Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI27:13,2 22,3
383Ristimäki OlliSkoda Felicia28:57,5 2:06,6

 
Luokka 26, RSJM 3: FIA R2 enintään 1600 cc, Ryhmä F enintään 1600 cc, FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:5
EK4, 11.32km, nopein: 109.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet6:13,2
287Nyblom EmilCitroën C2 R26:22,69,4
389Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)7:10,257,0
488Salminen TeemuToyota Corolla7:34,31:21,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet25:48,7
287Nyblom EmilCitroën C2 R226:47,9 59,2
389Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)29:18,0 3:29,3
488Salminen TeemuToyota Corolla32:16,5*6:27,8


Keskeyttäneet: 86, Jorvala Juuso, 3B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 88, Salminen Teemu, 2A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 27, RSJM 4: N, A ja FIN-R yli 1600 cc, Ryhmä F yli 1600 cc, FIA R3 ja R3T, Lähti:12
EK4, 11.32km, nopein: 111.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)6:04,4
290Hast MikkoBMW 325i (E36)6:06,92,5
398Siirilä JuhaHonda Civic6:13,38,9
495Suvanto JarnoBMW 325i6:18,914,5
5100Hutri EsaBMW 328i6:22,818,4
697Raittinen MattiFord Escort RS 20006:24,420,0
794Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)6:59,354,9
896Vilen ToniHonda Civic Type R7:13,01:08,6
993Suni AkiFord Escort RS 20007:23,61:19,2
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)25:24,1
290Hast MikkoBMW 325i (E36)25:30,7 6,6
398Siirilä JuhaHonda Civic25:57,0 32,9
495Suvanto JarnoBMW 325i26:36,4 1:12,3
597Raittinen MattiFord Escort RS 200026:39,7 1:15,6
6100Hutri EsaBMW 328i26:51,3 1:27,2
793Suni AkiFord Escort RS 200028:55,4 3:31,3
894Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)28:55,8 3:31,7
996Vilen ToniHonda Civic Type R30:50,4*5:26,3


Keskeyttäneet: 92, Pietilä Arto, 1B, Tekninen vika  -   101, Jalavikko Ari, 2B, Ulosajo  -   102, Mäkelä Lauri, 3D, Tekninen vika
*AT-pisteet: 96, Vilen Toni, 3C, Myöhä, 40,0
 
Luokka 29, Nuorten SM, V1600, Lähti:18
EK4, 11.32km, nopein: 104.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
161Herranen ToniFord Fiesta 1.66:29,6
257Säisä VerneriRenault Clio 16V6:30,40,8
363Jäppinen PetteriAlfa Romeo 1476:31,62,0
458Heino NiklasToyota Yaris6:32,02,4
559Goman PatrikCitroën C2 VTS6:34,14,5
656Kiminki MikoHonda Civic6:36,46,8
764Pajuoja WalleRenault Megane6:36,97,3
867Saarinen KonstaSuzuki Ignis Sport6:38,99,3
960Lahtinen EekaSuzuki Swift Sport6:39,19,5
1065Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)6:39,810,2
1166Helander LeeviRenault Clio6:44,715,1
1269Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.66:52,823,2
1368Palomäki SeveriMini One6:59,930,3
1472Sakko MiroFord Fiesta 1.67:06,637,0
1571Korhonen NuuttiFord Focus7:31,51:01,9
1670Salonen ArttuAlfa Romeo 1477:34,11:04,5
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
158Heino NiklasToyota Yaris27:15,9
261Herranen ToniFord Fiesta 1.627:21,6 5,7
357Säisä VerneriRenault Clio 16V27:22,5 6,6
463Jäppinen PetteriAlfa Romeo 14727:24,9 9,0
559Goman PatrikCitroën C2 VTS27:35,7 19,8
656Kiminki MikoHonda Civic27:42,2 26,3
764Pajuoja WalleRenault Megane27:44,3 28,4
860Lahtinen EekaSuzuki Swift Sport27:53,8 37,9
965Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)27:57,4 41,5
1067Saarinen KonstaSuzuki Ignis Sport27:59,2 43,3
1166Helander LeeviRenault Clio28:16,6 1:00,7
1269Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.629:09,6 1:53,7
1368Palomäki SeveriMini One29:20,7 2:04,8
1472Sakko MiroFord Fiesta 1.629:43,5 2:27,6
1570Salonen ArttuAlfa Romeo 14731:57,6 4:41,7
1671Korhonen NuuttiFord Focus32:11,7 4:55,8


Keskeyttäneet: 62, Lassila Leevi, 3B, Tekninen vika  -   73, Heino Tommi, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Rally Trophy 1: V1600, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 94km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One7:13,4
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One29:54,1

 
Luokka 31, Rally Trophy 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK4, 11.32km, nopein: 106.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.46:22,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.426:32,4

 
Luokka 32, Naisten Cup: Ryhmien F, N, A, FIN-R, V1600 ja FIA-R -luokkien 2WD-autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK4, 11.32km, nopein: 101.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1103Valtaala ElinaToyota Altezza RS2006:41,0
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1103Valtaala ElinaToyota Altezza RS20027:47,8


Keskeyttäneet: 104, Valme Jonna, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 33, AirCooled.fi VW Rally Serie, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:9
EK4, 11.32km, nopein: 101.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S6:40,6
239Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S6:44,64,0
342Hannu MikaVolkswagen 1600 TL6:52,812,2
443Laine JukkaVolkswagen 1302 S6:53,012,4
544Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S6:58,618,0
638Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S7:17,436,8
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S27:50,1
243Laine JukkaVolkswagen 1302 S28:32,0 41,9
339Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S28:42,1 52,0
444Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S29:08,7 1:18,6
542Hannu MikaVolkswagen 1600 TL29:10,8 1:20,7
638Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S30:22,3 2:32,2


Keskeyttäneet: 37, Möller Mika, 2A, Tekninen vika  -   41, Haapalainen Kari, LÄHTÖ, Tekninen vika  -   46, Aaltonen Kari, 3B, Ulosajo
 
Luokka 35, BMW-Rallisarja, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK4, 11.32km, nopein: 108.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)6:15,8
2117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)6:15,90,1
3109Paappanen PasiBMW 325i (E36)6:19,84,0
4118Laurila SamiBMW 325i (E36)6:27,611,8
5107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)6:30,214,4
6108Nieminen JoniBMW 325i (E36)6:38,122,3
7116Koski RikuBMW 325i (E36)6:40,825,0
8115Luoma-aho AnssiBMW 325i6:44,428,6
9106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)6:48,232,4
10105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)7:13,257,4
11112Näsi JuhaBMW 325i (E36)7:16,81:01,0
12111Saarinen TimoBMW 325i (E36)7:17,91:02,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)26:28,2
2114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)26:32,0 3,8
3109Paappanen PasiBMW 325i (E36)26:36,2 8,0
4118Laurila SamiBMW 325i (E36)26:48,3 20,1
5108Nieminen JoniBMW 325i (E36)27:26,1 57,9
6107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)27:29,8 1:01,6
7116Koski RikuBMW 325i (E36)27:39,6 1:11,4
8115Luoma-aho AnssiBMW 325i27:53,4 1:25,2
9106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)28:30,4 2:02,2
10112Näsi JuhaBMW 325i (E36)29:13,7 2:45,5
11105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)30:23,9 3:55,7
12111Saarinen TimoBMW 325i (E36)30:31,8 4:03,6


Keskeyttäneet: 110, Hatanmaa Ville, 2B, Tekninen vika  -   113, Pellinen Tero, 3B, Tekninen vika  -   119, Lavio Jaakko, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 36, Nuottiluokka, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK4, 11.32km, nopein: 113.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1124Rantasalo MikaCitroën C2 R25:58,6
2128Forsgren KimToyota Starlet6:00,72,1
3125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)6:10,912,3
4127Kopalainen PenttiFord Escort RS 20006:12,814,2
5126Janger TomiToyota Starlet6:15,817,2
6123Kovanen SeppoBMW M36:41,542,9
7131Kopalainen AleksiOpel Astra GSI6:44,345,7
8133Suvanto ReinoVolvo 2426:47,248,6
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1124Rantasalo MikaCitroën C2 R225:05,3
2128Forsgren KimToyota Starlet25:19,3 14,0
3125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)26:06,3 1:01,0
4126Janger TomiToyota Starlet26:16,2 1:10,9
5127Kopalainen PenttiFord Escort RS 200026:25,3 1:20,0
6123Kovanen SeppoBMW M327:01,6 1:56,3
7131Kopalainen AleksiOpel Astra GSI27:41,9 2:36,6
8133Suvanto ReinoVolvo 24229:32,7*4:27,4


Keskeyttäneet: 120, Mattila Reijo, 3C, Tekninen vika  -   121, Juhannusvuori Kimmo, 2B, Tekninen vika  -   122, Patajoki Niko, 4B, Tekninen vika  -   129, Lehto Tero, 4B, Ulosajo  -   130, Patajoki Peetu, 4B, Ulosajo
*AT-pisteet: 122, Patajoki Niko, 2A, Myöhä, 1:00,0  -   122, Patajoki Niko, 1B, EK-maksimi, 1:40,0  -   133, Suvanto Reino, 3C, Myöhä, 50,0
 
Luokka 37, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:10
EK4, 11.32km, nopein: 112.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1140Högström JuhaToyota Corolla GT6:02,2
2143Piirainen JariBMW M36:04,22,0
3141Mikkola JerryToyota Corolla GT6:11,29,0
4134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /6:16,914,7
5138Rokka SamiBMW 325i6:17,315,1
6139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing6:17,815,6
7137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V6:19,116,9
8135Rantala TaunoFord Escort RS 20006:33,331,1
Tilanne EK4:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1141Mikkola JerryToyota Corolla GT25:28,1
2140Högström JuhaToyota Corolla GT25:31,6 3,5
3143Piirainen JariBMW M325:44,0 15,9
4138Rokka SamiBMW 325i25:57,5 29,4
5134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /26:14,3 46,2
6139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing26:24,9 56,8
7137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V26:41,0 1:12,9
8135Rantala TaunoFord Escort RS 200027:17,2 1:49,1


Keskeyttäneet: 142, Saari Sami, 3C, Tekninen vika  -   144, Kesseli Raimo, 2B, Tekninen vika