12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 2, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
Neste Mynämäki
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 86.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia7:24,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia13:13,2

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla6:33,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
16Valtaala JariToyota Corolla11:32,3


Keskeyttäneet: 8, Leander Matti, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK2, 10.65km, nopein: 100km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
13Sarasto MarttiFord Cortina GT6:23,5
27Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia6:26,22,7
31Salminen SakariFord Cortina GT6:46,122,6
42Meronen JyrkiFord Cortina GT7:02,438,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia11:19,7
23Sarasto MarttiFord Cortina GT11:28,5 8,8
31Salminen SakariFord Cortina GT11:59,7 40,0
42Meronen JyrkiFord Cortina GT12:24,6 1:04,9

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 97.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant6:33,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant11:39,2

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK2, 10.65km, nopein: 104.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT6:06,9
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT6:17,510,6
310Turtia JariWartburg 3536:47,240,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT10:53,4
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT11:08,2 14,8
310Turtia JariWartburg 35311:59,8 1:06,4

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK2, 10.65km, nopein: 106.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT6:00,7
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT6:10,910,2
313Holm IlpoFord Escort 16006:18,317,6
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT6:22,321,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT10:42,9
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT10:56,3 13,4
313Holm IlpoFord Escort 160011:15,6 32,7
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT11:21,1 38,2


Keskeyttäneet: 9, Lehtinen Juhani, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 102km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S6:16,0
211Lindholm BertilVolvo 1646:22,66,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S10:56,6
211Lindholm BertilVolvo 16413:43,6 2:47,0

 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 86.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
122Tiinus RistoSunbeam Avenger7:23,5
223Hakala MarkkuToyota Corolla7:24,91,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
123Hakala MarkkuToyota Corolla12:59,3
222Tiinus RistoSunbeam Avenger13:00,3 1,0

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 85.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT7:30,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT12:41,4

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 102.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)6:15,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)11:09,5


Keskeyttäneet: 21, Haake Jesse-Joonas, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK2, 10.65km, nopein: 110km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
128Koivunen TeemuVolvo 2425:48,7
219Jaatinen MattiVolvo 2425:49,81,1
329Sakselin AnteroVolvo 2426:01,612,9
426Eerola HarriFord Escort RS 20006:02,313,6
530Vuori JuhaniVolvo 2426:02,714,0
627Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E6:13,024,3
720Piekkala JereVolvo 2446:20,832,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 24210:24,7
228Koivunen TeemuVolvo 24210:26,7 2,0
329Sakselin AnteroVolvo 24210:44,7 20,0
426Eerola HarriFord Escort RS 200010:47,0 22,3
530Vuori JuhaniVolvo 24210:50,5 25,8
627Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E10:57,9 33,2
720Piekkala JereVolvo 24423:40,8*13:16,1


*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 100.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye6:20,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye11:17,9


Keskeyttäneet: 33, Laamanen Seppo, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK2, 10.65km, nopein: 105.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/6:04,0
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18006:13,69,6
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.07:17,51:13,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
134Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/10:52,9
236Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 180011:01,5 8,6
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.015:01,0*4:08,1


*AT-pisteet: 31, Pitkänen Panu, 2A, Ennakko, 2:00,0
 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 91.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR46:57,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR412:27,9

 
Luokka 19, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 102.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
154Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.36:13,0
253Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT6:16,23,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
154Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.311:04,4
253Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT11:07,7 3,3

 
Luokka 20, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1600 cc, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 106.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 16006:01,5
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 160010:41,3


Keskeyttäneet: 52, Koskinen Pasi, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 21, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 110.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/5:47,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/10:14,2

 
Luokka 22, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:4
EK2, 10.65km, nopein: 111.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)5:44,7
247Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)6:27,743,0
350Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE6:38,754,0
449Salminen AriPorsche 924 Turbo7:12,11:27,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)10:17,0
247Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)11:44,9 1:27,9
350Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE11:58,3 1:41,3
449Salminen AriPorsche 924 Turbo12:29,5 2:12,5

 
Luokka 24, RSJM 1: V1600, Lähti:6
EK2, 10.65km, nopein: 103.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
174Räsänen JyriToyota Corolla6:09,7
277Savikko AleksiVolkswagen Golf IV6:10,60,9
376Jäppinen HenryFord Focus6:13,63,9
475Viljamaa PeetuFord Fiesta6:15,65,9
579Hämäläinen KalleHonda Civic6:33,123,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
174Räsänen JyriToyota Corolla10:52,5
276Jäppinen HenryFord Focus10:59,0 6,5
377Savikko AleksiVolkswagen Golf IV11:00,5 8,0
475Viljamaa PeetuFord Fiesta11:03,1 10,6
579Hämäläinen KalleHonda Civic11:38,7 46,2


Keskeyttäneet: 78, Levonoja Pasi, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 25, RSJM 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:3
EK2, 10.65km, nopein: 105.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
181Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI6:03,3
282Varjo TeemuNissan Micra Kit Car6:04,41,1
383Ristimäki OlliSkoda Felicia6:33,229,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
182Varjo TeemuNissan Micra Kit Car10:38,3
281Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI10:44,9 6,6
383Ristimäki OlliSkoda Felicia11:31,1 52,8

 
Luokka 26, RSJM 3: FIA R2 enintään 1600 cc, Ryhmä F enintään 1600 cc, FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:5
EK2, 10.65km, nopein: 111.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet5:43,6
286Jorvala JuusoToyota Starlet5:48,14,5
387Nyblom EmilCitroën C2 R25:55,211,6
489Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)6:32,348,7
588Salminen TeemuToyota Corolla7:03,71:20,1
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet10:09,4
286Jorvala JuusoToyota Starlet10:15,7 6,3
387Nyblom EmilCitroën C2 R210:34,8 25,4
489Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)11:27,0 1:17,6
588Salminen TeemuToyota Corolla12:58,7*2:49,3


*AT-pisteet: 88, Salminen Teemu, 2A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 27, RSJM 4: N, A ja FIN-R yli 1600 cc, Ryhmä F yli 1600 cc, FIA R3 ja R3T, Lähti:12
EK2, 10.65km, nopein: 114.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)5:35,9
290Hast MikkoBMW 325i (E36)5:36,91,0
398Siirilä JuhaHonda Civic5:48,512,6
495Suvanto JarnoBMW 325i5:57,221,3
597Raittinen MattiFord Escort RS 20005:57,221,3
6102Mäkelä LauriOpel Kadett E GSi 2.0/6:01,025,1
7100Hutri EsaBMW 328i6:05,729,8
893Suni AkiFord Escort RS 20006:11,235,3
994Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)6:31,255,3
1096Vilen ToniHonda Civic Type R6:41,71:05,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)9:55,3
290Hast MikkoBMW 325i (E36)9:59,8 4,5
398Siirilä JuhaHonda Civic10:13,9 18,6
497Raittinen MattiFord Escort RS 200010:35,7 40,4
5102Mäkelä LauriOpel Kadett E GSi 2.0/10:39,8 44,5
695Suvanto JarnoBMW 325i10:41,8 46,5
7100Hutri EsaBMW 328i10:48,8 53,5
893Suni AkiFord Escort RS 200011:07,0 1:11,7
994Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)11:32,4 1:37,1
1096Vilen ToniHonda Civic Type R11:46,0 1:50,7


Keskeyttäneet: 92, Pietilä Arto, 1B, Tekninen vika  -   101, Jalavikko Ari, 2B, Ulosajo
 
Luokka 29, Nuorten SM, V1600, Lähti:18
EK2, 10.65km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
161Herranen ToniFord Fiesta 1.66:04,8
258Heino NiklasToyota Yaris6:07,62,8
363Jäppinen PetteriAlfa Romeo 1476:09,74,9
459Goman PatrikCitroën C2 VTS6:10,15,3
556Kiminki MikoHonda Civic6:11,16,3
664Pajuoja WalleRenault Megane6:11,66,8
757Säisä VerneriRenault Clio 16V6:12,17,3
865Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)6:12,98,1
967Saarinen KonstaSuzuki Ignis Sport6:15,911,1
1062Lassila LeeviCitroën C2 VTS6:19,714,9
1160Lahtinen EekaSuzuki Swift Sport6:20,315,5
1266Helander LeeviRenault Clio6:23,819,0
1368Palomäki SeveriMini One6:27,722,9
1469Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.66:27,722,9
1572Sakko MiroFord Fiesta 1.66:37,232,4
1670Salonen ArttuAlfa Romeo 1477:09,51:04,7
1771Korhonen NuuttiFord Focus7:15,01:10,2
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
161Herranen ToniFord Fiesta 1.610:47,3
258Heino NiklasToyota Yaris10:48,3 1,0
363Jäppinen PetteriAlfa Romeo 14710:51,9 4,6
457Säisä VerneriRenault Clio 16V10:56,5 9,2
559Goman PatrikCitroën C2 VTS10:57,0 9,7
664Pajuoja WalleRenault Megane10:59,1 11,8
756Kiminki MikoHonda Civic11:04,1 16,8
865Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)11:05,1 17,8
962Lassila LeeviCitroën C2 VTS11:07,0 19,7
1060Lahtinen EekaSuzuki Swift Sport11:07,4 20,1
1167Saarinen KonstaSuzuki Ignis Sport11:07,7 20,4
1266Helander LeeviRenault Clio11:13,7 26,4
1369Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.611:31,9 44,6
1468Palomäki SeveriMini One11:32,3 45,0
1572Sakko MiroFord Fiesta 1.611:47,9 1:00,6
1670Salonen ArttuAlfa Romeo 14712:42,8 1:55,5
1771Korhonen NuuttiFord Focus12:53,0 2:05,7


Keskeyttäneet: 73, Heino Tommi, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Rally Trophy 1: V1600, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 95km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One6:43,4
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One11:47,5

 
Luokka 31, Rally Trophy 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK2, 10.65km, nopein: 107.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.45:55,9
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.410:26,3

 
Luokka 32, Naisten Cup: Ryhmien F, N, A, FIN-R, V1600 ja FIA-R -luokkien 2WD-autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK2, 10.65km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1104Valme JonnaHonda Civic Type R (FN2)6:09,4
2103Valtaala ElinaToyota Altezza RS2006:11,01,6
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1104Valme JonnaHonda Civic Type R (FN2)10:50,7
2103Valtaala ElinaToyota Altezza RS20010:57,9 7,2

 
Luokka 33, AirCooled.fi VW Rally Serie, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:9
EK2, 10.65km, nopein: 103.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S6:09,6
246Aaltonen KariVolkswagen 1302 S6:11,72,1
343Laine JukkaVolkswagen 1302 S6:21,712,1
444Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S6:24,615,0
539Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S6:28,218,6
642Hannu MikaVolkswagen 1600 TL6:35,225,6
738Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S6:44,935,3
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S10:55,7
246Aaltonen KariVolkswagen 1302 S10:58,0 2,3
343Laine JukkaVolkswagen 1302 S11:13,9 18,2
444Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S11:23,7 28,0
539Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S11:27,4 31,7
642Hannu MikaVolkswagen 1600 TL11:40,0 44,3
738Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S12:07,0 1:11,3


Keskeyttäneet: 37, Möller Mika, 2A, Tekninen vika  -   41, Haapalainen Kari, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 35, BMW-Rallisarja, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK2, 10.65km, nopein: 107.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)5:57,5
2118Laurila SamiBMW 325i (E36)5:59,21,7
3114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)5:59,31,8
4109Paappanen PasiBMW 325i (E36)5:59,41,9
5116Koski RikuBMW 325i (E36)6:02,85,3
6113Pellinen TeroBMW 325i (E36)6:08,110,6
7107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)6:08,310,8
8108Nieminen JoniBMW 325i (E36)6:09,712,2
9115Luoma-aho AnssiBMW 325i6:13,916,4
10106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)6:21,223,7
11112Näsi JuhaBMW 325i (E36)6:29,431,9
12111Saarinen TimoBMW 325i (E36)6:46,849,3
13105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)6:49,552,0
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)10:30,4
2109Paappanen PasiBMW 325i (E36)10:34,2 3,8
3114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)10:35,2 4,8
4118Laurila SamiBMW 325i (E36)10:37,9 7,5
5113Pellinen TeroBMW 325i (E36)10:46,2 15,8
6116Koski RikuBMW 325i (E36)10:54,4 24,0
7107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)10:56,4 26,0
8108Nieminen JoniBMW 325i (E36)10:56,6 26,2
9115Luoma-aho AnssiBMW 325i11:01,3 30,9
10106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)11:14,8 44,4
11112Näsi JuhaBMW 325i (E36)11:26,9 56,5
12111Saarinen TimoBMW 325i (E36)11:55,3 1:24,9
13105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)12:05,7 1:35,3


Keskeyttäneet: 110, Hatanmaa Ville, 2B, Tekninen vika  -   119, Lavio Jaakko, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 36, Nuottiluokka, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK2, 10.65km, nopein: 115.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1120Mattila ReijoVolkswagen Golf GTI 16V 2.05:31,1
2124Rantasalo MikaCitroën C2 R25:36,45,3
3130Patajoki PeetuCitroën C2 R25:37,26,1
4128Forsgren KimToyota Starlet5:42,311,2
5126Janger TomiToyota Starlet5:49,618,5
6125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)5:49,818,7
7127Kopalainen PenttiFord Escort RS 20005:57,126,0
8123Kovanen SeppoBMW M35:58,427,3
9122Patajoki NikoCitroën C2 R26:02,431,3
10131Kopalainen AleksiOpel Astra GSI6:03,132,0
11129Lehto TeroFord Fiesta R26:13,242,1
12133Suvanto ReinoVolvo 2426:26,955,8
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1120Mattila ReijoVolkswagen Golf GTI 16V 2.09:52,9
2130Patajoki PeetuCitroën C2 R29:53,6 0,7
3124Rantasalo MikaCitroën C2 R29:55,8 2,9
4128Forsgren KimToyota Starlet10:01,0 8,1
5126Janger TomiToyota Starlet10:20,0 27,1
6125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)10:21,2 28,3
7127Kopalainen PenttiFord Escort RS 200010:33,6 40,7
8123Kovanen SeppoBMW M310:34,7 41,8
9131Kopalainen AleksiOpel Astra GSI10:42,9 50,0
10129Lehto TeroFord Fiesta R210:51,2 58,3
11133Suvanto ReinoVolvo 24211:27,7 1:34,8
12122Patajoki NikoCitroën C2 R222:42,4*12:49,5


Keskeyttäneet: 121, Juhannusvuori Kimmo, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 122, Patajoki Niko, 1B, EK-maksimi, 1:40,0  -   122, Patajoki Niko, 2A, Myöhä, 1:00,0
 
Luokka 37, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:10
EK2, 10.65km, nopein: 112km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1143Piirainen JariBMW M35:42,3
2140Högström JuhaToyota Corolla GT5:42,80,5
3141Mikkola JerryToyota Corolla GT5:44,32,0
4138Rokka SamiBMW 325i5:46,74,4
5134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /5:51,79,4
6139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing5:53,210,9
7137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V6:00,117,8
8142Saari SamiToyota Starlet6:02,920,6
9135Rantala TaunoFord Escort RS 20006:07,024,7
Tilanne EK2:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1141Mikkola JerryToyota Corolla GT10:00,7
2140Högström JuhaToyota Corolla GT10:08,9 8,2
3143Piirainen JariBMW M310:10,1 9,4
4138Rokka SamiBMW 325i10:15,3 14,6
5134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /10:22,4 21,7
6139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing10:24,9 24,2
7137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V10:33,5 32,8
8142Saari SamiToyota Starlet10:41,8 41,1
9135Rantala TaunoFord Escort RS 200010:50,4 49,7


Keskeyttäneet: 144, Kesseli Raimo, 2B, Tekninen vika