12.10.2019 Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
TuloksetKeskeyttäneet (41)AT-rangaistukset (10)TilastotAikakysely
        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Turun Sisustusmetalli Oy Rantaralli
12.10.2019
EK 1, LUOKITTAINEN TILANNE
KAIKKI LUOKAT
Naantalin Seudun Ua ry
Turun Sisustusmetalli Oy
 
Luokka 1, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1000 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 81.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia5:48,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
14Forsberg KajFord Anglia5:48,4

 
Luokka 2, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 94.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
18Leander MattiFord Escort 1300 GT4:57,9
26Valtaala JariToyota Corolla4:59,11,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
18Leander MattiFord Escort 1300 GT4:57,9
26Valtaala JariToyota Corolla4:59,1 1,2

 
Luokka 3, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, enintään 1600 cc, Lähti:4
EK1, 7.85km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia4:53,5
23Sarasto MarttiFord Cortina GT5:05,011,5
31Salminen SakariFord Cortina GT5:13,620,1
42Meronen JyrkiFord Cortina GT5:22,228,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
17Mäkitalo JuhaAlfa Romeo Giulia4:53,5
23Sarasto MarttiFord Cortina GT5:05,0 11,5
31Salminen SakariFord Cortina GT5:13,6 20,1
42Meronen JyrkiFord Cortina GT5:22,2 28,7

 
Luokka 4, Historic -69, Ikäkaudet E, F ja G1, ryhmät T, GT, 1-4, yli 1600 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 92.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant5:05,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
15Berner JuhaPlymouth Valiant5:05,8

 
Luokka 5, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:3
EK1, 7.85km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT4:46,5
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT4:50,74,2
310Turtia JariWartburg 3535:12,626,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
112Fonsell PetriFord Escort 1300 GT4:46,5
216Allinen NikoFord Escort 1300 GT4:50,7 4,2
310Turtia JariWartburg 3535:12,6 26,1

 
Luokka 6, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, enintään 1600 cc, Lähti:5
EK1, 7.85km, nopein: 100.1km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT4:42,2
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT4:45,43,2
313Holm IlpoFord Escort 16004:57,315,1
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT4:58,816,6
59Lehtinen JuhaniFord Escort 16005:11,028,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
114Kortelahti EeroSunbeam Avenger 1600 GT4:42,2
217Loppi KariFord Cortina 1600 GT4:45,4 3,2
313Holm IlpoFord Escort 16004:57,3 15,1
415Frilander MikkoSunbeam Avenger 1600 GT4:58,8 16,6
59Lehtinen JuhaniFord Escort 16005:11,0 28,8

 
Luokka 7, Historic -75, Ikäkaudet G2 ja H1, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S4:40,6
211Lindholm BertilVolvo 1647:21,02:40,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
118Hietanen IlpoVolvo 142 S4:40,6
211Lindholm BertilVolvo 1647:21,0 2:40,4

 
Luokka 8, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 84.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
123Hakala MarkkuToyota Corolla5:34,4
222Tiinus RistoSunbeam Avenger5:36,82,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
123Hakala MarkkuToyota Corolla5:34,4
222Tiinus RistoSunbeam Avenger5:36,8 2,4

 
Luokka 9, Historic -81, Ikäkaudet G1, G2, H1, H2 ja I, ryhmät 1 ja 3, enintään 1600 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 91km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT5:10,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
124Lindroos EsaSunbeam Avenger 1600 GT5:10,7

 
Luokka 11, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 96km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)4:54,4
221Haake Jesse-JoonasVolvo 665:29,935,5
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
125Hållfast KeijoToyota Starlet 1300 (KP61)4:54,4
221Haake Jesse-JoonasVolvo 665:29,9 35,5

 
Luokka 13, Historic -81, Ikäkaudet H2 ja I, ryhmät 2 ja 4, yli 1600 cc, Lähti:7
EK1, 7.85km, nopein: 102.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2424:34,9
228Koivunen TeemuVolvo 2424:38,03,1
329Sakselin AnteroVolvo 2424:43,18,2
426Eerola HarriFord Escort RS 20004:44,79,8
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E4:44,910,0
630Vuori JuhaniVolvo 2424:47,812,9
720Piekkala JereVolvo 24414:00,09:25,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
119Jaatinen MattiVolvo 2424:34,9
228Koivunen TeemuVolvo 2424:38,0 3,1
329Sakselin AnteroVolvo 2424:43,1 8,2
426Eerola HarriFord Escort RS 20004:44,7 9,8
527Hartikka ReijoOpel Kadett C Rallye 2.0E4:44,9 10,0
630Vuori JuhaniVolvo 2424:47,8 12,9
720Piekkala JereVolvo 24417:20,0*12:45,1


*AT-pisteet: 20, Piekkala Jere, 1B, EK-maksimi, 3:20,0
 
Luokka 14, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 94.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye4:57,7
233Laamanen SeppoLada Samara (Vaz 2108)5:12,014,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
135Selänne JuhaPeugeot 205 Rallye4:57,7
233Laamanen SeppoLada Samara (Vaz 2108)5:12,0 14,3

 
Luokka 16, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:3
EK1, 7.85km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
136Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18004:47,9
234Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/4:48,91,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.05:43,555,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
136Laakso MarkkuVolkswagen Golf GTI 18004:47,9
234Karttunen ArttuOpel Kadett E GSi 16V/4:48,9 1,0
331Pitkänen PanuAlfa Romeo Alfetta GTV 2.05:43,5 55,6

 
Luokka 17, Historic -90, Ikäkaudet J1 ja J2, ryhmät N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 85.4km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR45:30,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
132Tarvainen Matti J.Mitsubishi Galant VR45:30,8

 
Luokka 19, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1300 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 97km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
154Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.34:51,4
253Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT4:51,50,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
154Wikstedt MikaelOpel Kadett 1.34:51,4
253Pitkäniemi TimoFord Escort 1300 GT4:51,5 0,1

 
Luokka 20, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 1600 cc, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 101km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 16004:39,8
252Koskinen PasiFord Escort 16004:49,59,7
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
151Leponiemi AnttiFord Escort 16004:39,8
252Koskinen PasiFord Escort 16004:49,5 9,7

 
Luokka 21, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, enintään 2000 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 105.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/4:26,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
155Toivonen JanneOpel Kadett E GSi 16V/4:26,8

 
Luokka 22, Historic Nuottisarja, Ikäkaudet G2-J2, ryhmät 1-4, N, A ja B, yli 2000 cc, Lähti:4
EK1, 7.85km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)4:32,3
247Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)5:17,244,9
349Salminen AriPorsche 924 Turbo5:17,445,1
450Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE5:19,647,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
148Sirro MarttiAudi Quattro (671/B242)4:32,3
247Aalto YrjöToyota Celica 2000 GT-Four (ST165)5:17,2 44,9
349Salminen AriPorsche 924 Turbo5:17,4 45,1
450Koivisto TeemuMercedes Benz 280 CE5:19,6 47,3

 
Luokka 24, RSJM 1: V1600, Lähti:6
EK1, 7.85km, nopein: 99.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
174Räsänen JyriToyota Corolla4:42,8
276Jäppinen HenryFord Focus4:45,42,6
375Viljamaa PeetuFord Fiesta4:47,54,7
477Savikko AleksiVolkswagen Golf IV4:49,97,1
578Levonoja PasiSkoda Fabia 1.4 16V5:02,820,0
679Hämäläinen KalleHonda Civic5:05,622,8
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
174Räsänen JyriToyota Corolla4:42,8
276Jäppinen HenryFord Focus4:45,4 2,6
375Viljamaa PeetuFord Fiesta4:47,5 4,7
477Savikko AleksiVolkswagen Golf IV4:49,9 7,1
578Levonoja PasiSkoda Fabia 1.4 16V5:02,8 20,0
679Hämäläinen KalleHonda Civic5:05,6 22,8

 
Luokka 25, RSJM 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:3
EK1, 7.85km, nopein: 103.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
182Varjo TeemuNissan Micra Kit Car4:33,9
281Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI4:41,67,7
383Ristimäki OlliSkoda Felicia4:57,924,0
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
182Varjo TeemuNissan Micra Kit Car4:33,9
281Suomalainen RoopeSuzuki Swift GTI4:41,6 7,7
383Ristimäki OlliSkoda Felicia4:57,9 24,0

 
Luokka 26, RSJM 3: FIA R2 enintään 1600 cc, Ryhmä F enintään 1600 cc, FIN-R enintään 1600 cc, Lähti:5
EK1, 7.85km, nopein: 106.3km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet4:25,8
286Jorvala JuusoToyota Starlet4:27,61,8
387Nyblom EmilCitroën C2 R24:39,613,8
489Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)4:54,728,9
588Salminen TeemuToyota Corolla5:45,01:19,2
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
185Nieminen KristianToyota Starlet4:25,8
286Jorvala JuusoToyota Starlet4:27,6 1,8
387Nyblom EmilCitroën C2 R24:39,6 13,8
489Hyvärinen TomiToyota Starlet 1200 (KP62)4:54,7 28,9
588Salminen TeemuToyota Corolla5:45,0 1:19,2

 
Luokka 27, RSJM 4: N, A ja FIN-R yli 1600 cc, Ryhmä F yli 1600 cc, FIA R3 ja R3T, Lähti:12
EK1, 7.85km, nopein: 108.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)4:19,4
290Hast MikkoBMW 325i (E36)4:22,93,5
398Siirilä JuhaHonda Civic4:25,46,0
4101Jalavikko AriBMW 325i (E36)4:37,618,2
597Raittinen MattiFord Escort RS 20004:38,519,1
6102Mäkelä LauriOpel Kadett E GSi 2.0/4:38,819,4
7100Hutri EsaBMW 328i4:43,123,7
895Suvanto JarnoBMW 325i4:44,625,2
993Suni AkiFord Escort RS 20004:55,836,4
1094Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)5:01,241,8
1196Vilen ToniHonda Civic Type R5:04,344,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
191Ämmälä JereBMW M3 (E36)4:19,4
290Hast MikkoBMW 325i (E36)4:22,9 3,5
398Siirilä JuhaHonda Civic4:25,4 6,0
4101Jalavikko AriBMW 325i (E36)4:37,6 18,2
597Raittinen MattiFord Escort RS 20004:38,5 19,1
6102Mäkelä LauriOpel Kadett E GSi 2.0/4:38,8 19,4
7100Hutri EsaBMW 328i4:43,1 23,7
895Suvanto JarnoBMW 325i4:44,6 25,2
993Suni AkiFord Escort RS 20004:55,8 36,4
1094Baarman BjarneHonda Civic Type R (EP3)5:01,2 41,8
1196Vilen ToniHonda Civic Type R5:04,3 44,9


Keskeyttäneet: 92, Pietilä Arto, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 29, Nuorten SM, V1600, Lähti:18
EK1, 7.85km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
158Heino NiklasToyota Yaris4:40,7
263Jäppinen PetteriAlfa Romeo 1474:42,21,5
361Herranen ToniFord Fiesta 1.64:42,51,8
457Säisä VerneriRenault Clio 16V4:44,43,7
559Goman PatrikCitroën C2 VTS4:46,96,2
660Lahtinen EekaSuzuki Swift Sport4:47,16,4
762Lassila LeeviCitroën C2 VTS4:47,36,6
864Pajuoja WalleRenault Megane4:47,56,8
966Helander LeeviRenault Clio4:49,99,2
1067Saarinen KonstaSuzuki Ignis Sport4:51,811,1
1165Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)4:52,211,5
1256Kiminki MikoHonda Civic4:53,012,3
1369Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.65:04,223,5
1468Palomäki SeveriMini One5:04,623,9
1573Heino TommiFord Focus5:07,326,6
1672Sakko MiroFord Fiesta 1.65:10,730,0
1770Salonen ArttuAlfa Romeo 1475:33,352,6
1871Korhonen NuuttiFord Focus5:38,057,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
158Heino NiklasToyota Yaris4:40,7
263Jäppinen PetteriAlfa Romeo 1474:42,2 1,5
361Herranen ToniFord Fiesta 1.64:42,5 1,8
457Säisä VerneriRenault Clio 16V4:44,4 3,7
559Goman PatrikCitroën C2 VTS4:46,9 6,2
660Lahtinen EekaSuzuki Swift Sport4:47,1 6,4
762Lassila LeeviCitroën C2 VTS4:47,3 6,6
864Pajuoja WalleRenault Megane4:47,5 6,8
966Helander LeeviRenault Clio4:49,9 9,2
1067Saarinen KonstaSuzuki Ignis Sport4:51,8 11,1
1165Hirvonen KimiRenault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)4:52,2 11,5
1256Kiminki MikoHonda Civic4:53,0 12,3
1369Pulkkinen VeetiFord Fiesta 1.65:04,2 23,5
1468Palomäki SeveriMini One5:04,6 23,9
1573Heino TommiFord Focus5:07,3 26,6
1672Sakko MiroFord Fiesta 1.65:10,7 30,0
1770Salonen ArttuAlfa Romeo 1475:33,3 52,6
1871Korhonen NuuttiFord Focus5:38,0 57,3

 
Luokka 30, Rally Trophy 1: V1600, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 92.9km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One5:04,1
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
180Lindstedt IlkkaMini One5:04,1

 
Luokka 31, Rally Trophy 2: N, A ja FIN-R enintään 1400 cc, FIA R1 enintään 1600 cc, Lähti:1
EK1, 7.85km, nopein: 104.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.44:30,4
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
184Laaksonen JaniVolkswagen Polo 1.44:30,4

 
Luokka 32, Naisten Cup: Ryhmien F, N, A, FIN-R, V1600 ja FIA-R -luokkien 2WD-autot, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK1, 7.85km, nopein: 100.5km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1104Valme JonnaHonda Civic Type R (FN2)4:41,3
2103Valtaala ElinaToyota Altezza RS2004:46,95,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1104Valme JonnaHonda Civic Type R (FN2)4:41,3
2103Valtaala ElinaToyota Altezza RS2004:46,9 5,6

 
Luokka 33, AirCooled.fi VW Rally Serie, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:9
EK1, 7.85km, nopein: 98.8km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S4:46,1
246Aaltonen KariVolkswagen 1302 S4:46,30,2
343Laine JukkaVolkswagen 1302 S4:52,26,1
444Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S4:59,113,0
539Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S4:59,213,1
642Hannu MikaVolkswagen 1600 TL5:04,818,7
738Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S5:22,136,0
837Möller MikaVolkswagen 1303 S5:28,742,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
145Eerola ErkkiVolkswagen 1302 S4:46,1
246Aaltonen KariVolkswagen 1302 S4:46,3 0,2
343Laine JukkaVolkswagen 1302 S4:52,2 6,1
444Niittymäki EsaVolkswagen 1302 S4:59,1 13,0
539Laaksonen JuhaniVolkswagen 1302 S4:59,2 13,1
642Hannu MikaVolkswagen 1600 TL5:04,8 18,7
738Juutilainen HeikkiVolkswagen 1302 S5:22,1 36,0
837Möller MikaVolkswagen 1303 S5:28,7 42,6


Keskeyttäneet: 41, Haapalainen Kari, LÄHTÖ, Tekninen vika
 
Luokka 35, BMW-Rallisarja, kuutiotilavuus luokkasäännön mukaan, Lähti:15
EK1, 7.85km, nopein: 103.6km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)4:32,9
2109Paappanen PasiBMW 325i (E36)4:34,81,9
3114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)4:35,93,0
4113Pellinen TeroBMW 325i (E36)4:38,15,2
5118Laurila SamiBMW 325i (E36)4:38,75,8
6110Hatanmaa VilleBMW 325i (E36)4:39,06,1
7108Nieminen JoniBMW 325i (E36)4:46,914,0
8115Luoma-aho AnssiBMW 325i4:47,414,5
9107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)4:48,115,2
10116Koski RikuBMW 325i (E36)4:51,618,7
11106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)4:53,620,7
12112Näsi JuhaBMW 325i (E36)4:57,524,6
13111Saarinen TimoBMW 325i (E36)5:08,535,6
14119Lavio JaakkoBMW 3255:12,439,5
15105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)5:16,243,3
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1117Hokkanen HannuBMW 325i (E36)4:32,9
2109Paappanen PasiBMW 325i (E36)4:34,8 1,9
3114Hirvijärvi LasseBMW 325i (E36/2)4:35,9 3,0
4113Pellinen TeroBMW 325i (E36)4:38,1 5,2
5118Laurila SamiBMW 325i (E36)4:38,7 5,8
6110Hatanmaa VilleBMW 325i (E36)4:39,0 6,1
7108Nieminen JoniBMW 325i (E36)4:46,9 14,0
8115Luoma-aho AnssiBMW 325i4:47,4 14,5
9107Alalantela JukkaBMW 325i (E36)4:48,1 15,2
10116Koski RikuBMW 325i (E36)4:51,6 18,7
11106Lappalainen PasiBMW 325i (E36)4:53,6 20,7
12112Näsi JuhaBMW 325i (E36)4:57,5 24,6
13111Saarinen TimoBMW 325i (E36)5:08,5 35,6
14119Lavio JaakkoBMW 3255:12,4 39,5
15105Kalliomäki IivariBMW 325i (E36)5:16,2 43,3

 
Luokka 36, Nuottiluokka, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:13
EK1, 7.85km, nopein: 110.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1130Patajoki PeetuCitroën C2 R24:16,4
2128Forsgren KimToyota Starlet4:18,72,3
3124Rantasalo MikaCitroën C2 R24:19,43,0
4120Mattila ReijoVolkswagen Golf GTI 16V 2.04:21,85,4
5121Juhannusvuori KimmoFord Escort RS 20004:25,79,3
6126Janger TomiToyota Starlet4:30,414,0
7125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)4:31,415,0
8123Kovanen SeppoBMW M34:36,319,9
9127Kopalainen PenttiFord Escort RS 20004:36,520,1
10129Lehto TeroFord Fiesta R24:38,021,6
11131Kopalainen AleksiOpel Astra GSI4:39,823,4
12133Suvanto ReinoVolvo 2425:00,844,4
13122Patajoki NikoCitroën C2 R214:00,09:43,6
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1130Patajoki PeetuCitroën C2 R24:16,4
2128Forsgren KimToyota Starlet4:18,7 2,3
3124Rantasalo MikaCitroën C2 R24:19,4 3,0
4120Mattila ReijoVolkswagen Golf GTI 16V 2.04:21,8 5,4
5121Juhannusvuori KimmoFord Escort RS 20004:25,7 9,3
6126Janger TomiToyota Starlet4:30,4 14,0
7125Hynynen TeemuHonda Civic Type R (EP3)4:31,4 15,0
8123Kovanen SeppoBMW M34:36,3 19,9
9127Kopalainen PenttiFord Escort RS 20004:36,5 20,1
10129Lehto TeroFord Fiesta R24:38,0 21,6
11131Kopalainen AleksiOpel Astra GSI4:39,8 23,4
12133Suvanto ReinoVolvo 2425:00,8 44,4
13122Patajoki NikoCitroën C2 R215:40,0*11:23,6


*AT-pisteet: 122, Patajoki Niko, 1B, EK-maksimi, 1:40,0
 
Luokka 37, 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:10
EK1, 7.85km, nopein: 110.2km/h
SijNroNimiAutoTulosEro
1141Mikkola JerryToyota Corolla GT4:16,4
2140Högström JuhaToyota Corolla GT4:26,19,7
3143Piirainen JariBMW M34:27,811,4
4138Rokka SamiBMW 325i4:28,612,2
5134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /4:30,714,3
6139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing4:31,715,3
7137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V4:33,417,0
8142Saari SamiToyota Starlet4:38,922,5
9135Rantala TaunoFord Escort RS 20004:43,427,0
10144Kesseli RaimoOpel Manta4:54,337,9
Tilanne EK1:n jälkeen
SijNroNimiAutoTulosEro
1141Mikkola JerryToyota Corolla GT4:16,4
2140Högström JuhaToyota Corolla GT4:26,1 9,7
3143Piirainen JariBMW M34:27,8 11,4
4138Rokka SamiBMW 325i4:28,6 12,2
5134Aaltonen AnttiOpel Astra F GSi 16V /4:30,7 14,3
6139Sorjasaari JyrkiFiat 131 Racing4:31,7 15,3
7137Rantasalo EsaOpel Kadett GSi 16V4:33,4 17,0
8142Saari SamiToyota Starlet4:38,9 22,5
9135Rantala TaunoFord Escort RS 20004:43,4 27,0
10144Kesseli RaimoOpel Manta4:54,3 37,9